Doskonały podarunek dla miłośniczki kultury Wschodu.

prezent dla dziewczynyWitam Was Kochani,

Dziś mam dla Was pomysł na uroczy prezent, który ucieszy każdą miłośniczkę herbaty. Ja dostałam taka cudowną niespodziankę na święta Bożego Narodzenia rok temu i do tej pory, za każdym razem jak mam ochotę napić się dobrej herbaty, sięgam po mój imbryczek, czarkę i oddaje się tej wyjątkowej chwili.

Wokół herbaty wytworzyła się swoista kultura jej picia. Na rynku mamy dostępnych bardzo dużo różnych gatunków herbaty, wiele firm oferuje nam swoje produkty, które nie mają wiele wspólnego z prawdziwym smakiem tego napoju. Kochani, jeśli Wasza ukochana ceni sobie naprawdę dobrą herbatę i chętnie spędza wolny czas popijając małymi łyczkami ten cudowny napój to, prezentowany przeze mnie zestaw, jest strzałem w dziesiątkę.

Jak widzicie na zdjęciach zestaw składa się z imbryczka z przykrywką i zaparzaczem oraz sześciu czarek. Czarki służą do picia herbaty, zamiast filiżanek. Niestety nie mieści się w nich tyle napoju ile w kubku, ale o wiele przyjemniej jest pić herbatę z czarek, tak jak robi się to na Wschodzie. Zestaw niestety nie jest wykonany z oryginalnej chińskiej porcelany, wtedy raczej nie byłoby go na nas stać, ale jest ceramiczny i pięknie zdobiony, co z pewnością rekompensuje fakt, iż nie jest to porcelana. Jego wykonanie jest bardzo dobre, dbałość o szczegóły jest wręcz niespotykana. Być może był ręcznie malowany, ale nie mogę za to ręczyć.

Królestwem herbaty są niewątpliwie Chiny i Japonia. Tam przykłada się ogromną wagę do ceremonii jej picia. Na spotkaniach towarzyskich pije się ją zamiast piwa/wina, jak w Europie.

Powodem, dla którego warto przerzucić się z kawy na herbatę, na pewno może być fakt, iż herbata zwiera wiele cennych składników mineralnych, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Antyoksydanty, dzięki którym spowalnia się proces starzenia – jest ich dosyć dużo w zielonej herbacie. Czerwona pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, a czarna pobudzi o poranku.

Kochani, myślę, że to wyjątkowy prezent dla każdej dziewczyny, która ceni sobie kulturę Wschodu, lubi herbatę i chce spędzać każdą chwilę z klasą.

prezent dla dziewczyny

prezent dla ukochanej