Róża, czyli doskonały prezent dla dziewczyny

zdjęcie różyWyraź to kwiatami, czyli doskonały prezent dla dziewczyny

Moi Kochani,

Każda dziewczyna dostała w swoim życiu jakiś nietrafiony prezent. Jestem jedną z nich. Do tej pory mam w szufladzie niebieską ramkę na zdjęcia od babci, której nie mam serca wyrzucić, mimo iż kompletnie nie pasuje do wystroju mojego mieszkania.

Czy jest coś, co ucieszy każdą kobietę? Jakiś „bezpieczny” prezent?

Myślę, że najbezpieczniejszym będą kwiaty. Piękny bukiet, lub delikatnie przybrana róża. Mylicie się jednak, jeśli sądzicie, że to wszystko. Nie wystarczy iść do kwiaciarni i zdać się na przemiłą Panią florystykę.

Niedawno przeczytałam książkę Vanessy Diffenbaugh pt. „Sekretny język kwiatów”, zainspirowała mnie ona do napisania tego postu. Dowiedziałam się, iż każda roślinka coś oznacza np. miłość, przyjaźń, czy radość, można się nawet porozumiewać za ich pomocą, jak robili to bohaterowie książki. Niestety nie ma chyba uniwersalnego słownika roślin ozdobnych, co utrudnia nam zadanie. Postaram się jednak podać Wam znaczenia najpopularniejszych i najczęściej wybieranych kwiatów, dzięki czemu Wasz bukiet stanie się niejako zaszyfrowaną wiadomością 😉

Wdzięczne astry oznaczają cierpliwość, bluszcz pospolity wierność, choć ten bardziej nadaje się do uprawy w przydomowym ogródku, niż do dekoracji bukietu 😉 Bratki oznaczają subtelną wiadomość : pomyśl o mnie.

Frezje możecie ofiarować przyjaciółce, oznaczają tyle co trwała przyjaźń. Chętnie przyjmie ona również pelargonie, które symbolizują prawdziwą przyjaźń, ale też pomysłowość.

Natomiast jeżeli w maju obdarujecie swoją ukochaną pachnącą wiązanką konwalii, będzie to wróżyć powrót szczęścia. Chcecie w subtelny sposób wyrazić pożądanie? Żonkil Wam w tym pomoże!

roza-prezent

Królowa kwiatów nazywana jest jednak róża. Wszyscy wiedzą, że czerwona – jest symbolem miłości, biała oznacza niewinność, czystość. Wręczając purpurową wyrażamy zachwyt osobą obdarowaną, natomiast róża herbaciana, która różni się nieco wyglądem od tradycyjnej, oznacza fascynację drugą osobą.

Znaczenia kwiatów zaczerpnęłam z książki Vanessy Diffenbaught, możecie je skonfrontować ze znaczeniami dostępnymi w Internecie, ja zamierzam trzymać się tych 😉